Mungo na smetaně - FAJNE JIDLO
Mungo na smetaně

Mungo na smetaně

Hlavní jídlo

2

45 minut

bezlepkový recept   vegetariánský recept   veganský recept  

Mungo fazole je luštěnina, která je velmi rychlá na přípravu. Je bohatá na bílkoviny a ve 100g je obsaženo 23,9 g bílkovin a to je více, než v mase nebo mléčných výrobcích.

Ingredience

Podle chuti

sůl, ocet, cukr

Postup

Mungo fazole opláchneme a vaříme ve vodě v poměru 1:2 (mungo:voda) přibližně 30-40 minut. Doporučuji při vaření hlídat poměr vody. Po uvaření fazolí přidáme smetanu (já použila ovesnou) a vše zamícháme. Dochutit solí, octem a cukrem. Můžeme podávat s brambory a tempehem.

Zajímavosti a tipy

Mungo, stejně jako ostatní luštěniny, jsou bohatým zdrojem bílkovin. Ve 100g je obsaženo 23,9 g bílkovin a to je více, než v mase nebo mléčných výrobcích. Je také velmi bohatým zdrojem vlákniny, draslíku, hořčíku, manganu, zinku, vápníku, železa, vitamínů A, E, D, K, vitamínu B1 (thiamin – působí příznivě na nervový systém a při únavě), vitamínu B2 (riboflavin), vitamínu B3 (niacin), vitamínu B9 (kyselina listová), vitamínu C.

Články:
Fazolky mungo- Mungo fazole jsou semena rostliny vigna zlatá (Vigna radiata) a patří do stejné skupiny jako třeba hrách nebo čočka.
Jak mungo naklíčit- naše články o klíčení mohou být inspirací, jak quinou naklíčit a zachovat tak maximální obsah nutričně významných prvků 

Orientační cenová kalkulace

  • Ingredience Cena za bal./ks Cena za jednotku Množství Cena
    fazole Mungo 65.00/500g 0.1 Kč/g 100 g 10 Kč
    rýžová smetana 35.00/250ml 0.14 Kč/ml 50 ml 7 Kč
    Celkem 17 Kč
    Celkem na 1 porci 8.5 Kč

Recenze