Fajne jidlo - Fazolky mungo
Fazolky mungo

Fazolky mungo

Fajne jidlo

Rostliny jak je neznáme

Mungo fazole jsou semena rostliny vigna zlatá (Vigna radiata) a patří do stejné skupiny jako třeba hrách nebo čočka. Prapůvodně se rostlina divoce vyskytovala ve staré Persii (dnešní Írán) jako vigna radiata poddruh sublobata. Archeologové nalezli karbonizované pozůstatky fazolí mungo staré kolem 4 500 let hlavně v různých částech Indie. Má se tedy za to, že rostlina byla domestikovaná na severozápadě a jihu Indie odkud se později rozšířila do Číny a jihovýchodní Asie.

  • Mungo, stejně jako ostatní luštěniny, jsou bohatým zdrojem bílkovin. Ve 100g je obsaženo 23,9 g bílkovin a to je více, než v mase nebo mléčných výrobcích. Je také velmi bohatým zdrojem vlákniny, draslíku, hořčíku, manganu, zinku, vápníku, železa, vitamínů A, E, D, K, vitamínu B1 (thiamin – působí příznivě na nervový systém a při únavě), vitamínu B2 (riboflavin), vitamínu B3 (niacin), vitamínu B9 (kyselina listová), vitamínu C.

    Starověký čínský lékař a farmakolog Li Shi Zhen (1518-1593), který byl věhlasným za vlády dynastie Ming, ve své knize Ben Cao Gang Mu (Kompendium Materia Medica) uvedl, že "fazole mungo jsou doporučovány nejen jako bohatý zdroj živin, ale také jako lék". Popsal zde, že fazole mungo mohou pomoci při odstranění toxinů z těla, při nastavení rovnováhy mezi orgány a že také mohou zlepšit krevní oběh.

    Klíčit, či neklíčit?

    Nutriční hodnoty mungo fazolek se stávají atraktivnější, pokud se konzumují naklíčené, a sice pro vysoký obsah vitamínů a minerálů, které se při tepelné úpravě mohou zničit. Naklíčené jsou výborné v zeleninových salátech a nebo jenom tak na chroupání místo nezdravých chipsů aj. mastných a solených pochutin. Naklíčením fazolky získají na šťavnatosti a křupavosti a svou chutí připomínjí zelený hrášek.

Náš tip

Recepty:
Zeleninový salát s tempehem a fazolkami mungo

 

Produkty:
Fazole mungo BIO 500 g Les Fruits du Paradis
Mungo 500 g BIOHARMONIE

 

Články:
Jak mungo naklíčit- naše články o klíčení mohou být inspirací, jak mungo naklíčit a zachovat tak maximální obsah nutričně významných prvků

Recenze