Všechny články  Zde je 35 článků.

 • Rostliny jak je neznáme

  Odpověď na tuto otázku je: ANO. Mák (latinsky Papaver) je zdrojem opia, a proto je v některých zemích jeho pěstování zakázáno.

 • Rostliny jak je neznáme

  Cuketa je plodina, která je nenáročná na své pěstování. V období sklizně ji můžeme koupit na všech tržnicích i v obchodech. Její výhodou je jednoduchá příprava, ale také obsah množství potřebných látek pro náš organismus.

 • Rostliny jak je neznáme

  Meruňky patří u nás mezi oblíbené plodiny. Jak prospívají našemu tělu a jak je lze upravit, se dozvíte v tomto článku.

 • Rostliny jak je neznáme

  O proteinu (bílkovinách) toho bylo napsáno hodně, a proto jsem napsala tento článek, kde shrnu všechna tato moudra.

 • Rostliny jak je neznáme

  Mungo fazole jsou semena rostliny vigna zlatá (Vigna radiata) a patří do stejné skupiny jako třeba hrách nebo čočka. Prapůvodně se rostlina divoce vyskytovala ve staré Persii (dnešní Írán) jako vigna radiata poddruh sublobata. Archeologové nalezli karbonizované pozůstatky fazolí mungo staré kolem 4 500 let hlavně v různých částech Indie. Má se tedy za to, že rostlina byla domestikovaná na severozápadě a jihu Indie odkud se později rozšířila do Číny a jihovýchodní Asie.

 • Superpotraviny

  Quinoa je přirozeně bezlepková pseudoobilovina, která byla hojně pěstována původními obyvateli horských oblastí And již před více než 5 000 lety, a to zejména v Peru, Bolívii a Chile. Byla nezbytnou součástí posvátných obřadů starobylých Inků, kteří tuto plodinu nazývali „matkou všech zrn“.

Zobrazení 1 - 6 z 35 položek