Články - Fajne jidlo

Náš tip  Zde je 17 článků.

 • Náš tip

  U nás máme svátky Velikonoc spojeny s barvením vajíček a spousty sladkostí. Dokážete si představit, jak se slaví Velikonoce třeba v Etiopii? Pokud vás zajímá, jak tenhle svátek probíhá i v jiných koutech světa, tenhle článek je pro vás jako stvořený.

 • Náš tip

  Švestky jsou všude kolem nás. Maminky a babičky pečou švestkové koláče, kynuté knedlíky plněné švestkami a tatínci pálí slivovici. Výborná a sladká chuť v kombinaci se skořicí je všem známá. Věděli jste o všech účincích na naše zdraví? Také vám povíme, k čemu využít pecky, které rozhodně nevyhazujte.

 • Náš tip

  Školní rok nám začal a s ním příprava snídaní a svačinek do školy pro naše děti. Pojďme se ale podívat na to, co dětem prospívá a čemu byste se měli raději vyhnout. V článku se dozvíte i něco o psychologii potravin a jak děti správně (ne)nutit do zdravého jídla.

 • Náš tip

  Energetické nápoje jsou oblíbené především mezi náctiletými. Dokonce se uvádí, že tzv. energeťáky konzumuje až 68 % náctiletých. Všeobecně je známo, že energetické nápoje plné cukru nejsou zdravé pro naše tělo, ale spíš mu ubližují. Existuje vůbec zdravější varianta?

 • Náš tip

  Češi jsou milovníci grilování, přiznejte si, kdo nemá rád voňavou grilovanou klobásku nebo pěkně propečený burger? Pokud jste masožravci, vyzkoušejte veganské grilování, které vás jistě mile překvapí. A věřte, že vaši hosté často ani nepoznají, že se nejedná o maso. Odlehčete svému žaludku i planetě. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak taková veganská grilovačka vlastně vypadá.

 • Náš tip

  Krásná hnědá pokožka k létu neodmyslitelně patří. Někdo se ovšem opaluje lépe a někdo hůř. Jak docílit toho, aby vaše pokožka byla krásně bronzová a opálení vám vydrželo celé léto? Poradíme vám, jaké potraviny je vhodné konzumovat, jak se bezpečně opalovat a co zvolit jako ochranu před UV zářením!

Zobrazení 1 - 6 z 17 položek